Japanac Kubo golom u 88. donio Mallorci tri boda

Nogomet 14. velj 202223:13 > 23:19 0 komentara
Guliver Image

Nogometaši Mallorce svladali su na domaćem terenu Athletic 3-2 u ogledu 24. kola španjolske La Lige. Tri boda Mallorci je dobio Japanac Kubo golom u 88. minuti.

Na poluvremenu je Mallorca vodila 2-0 zahvaljujući golovima Salva Seville u 22. (jedanaesterac) i Angela u 30. minuti. No, Athletic se uspio vratiti u rezultatski egal unutar samo tri minute drugog poluvremena.

Prvo je Raul Garcia izjednačio u 59., dok je pogodak za 2-2 u 61. minuti postigao Alex Berenguer. No, Mallorca je ipak ostvarila domaću pobjedu i to golom u 88. minuti kada je Japanac Kubo, uz pomoć gostujućeg vratara Unai Simona, zabio za konačnih 3-2.

U kalendarskoj 2022. godini ovo je bio tek drugi poraz Athletica, nakon pada u finalu španjolskog Superkupa od madridskog Reala. Uz ta dva poraza Athletic je upisao dva remija i čak sedam pobjeda.

Athletic je ostao osmi na ljestvici, dok se Mallorca popela na 15. poziciju i drugom pobjedom u nizu malo odmaknula od opasne zone ispadanja.