Barca izbjegla blamažu, drugi debi za Alvesa

Nogomet 5. sij 202222:53 > 23:30 0 komentara
AP Photo/Joan Monfort

Barcelona se teže od očekivanog plasirala u osminu finala španjolskog Kupa Kralja.

Katalonski sastav je u šesnaestini finala bio bolji od trećeligaša Linaresa s 1:2.

Domaćin je poveo 1:0 u 19. minuti kada je Hugo Diaz pogodio na asistenciju Carnicera. Ipak, Katalonci su se uozbiljili u drugom dijelu i u šest minuta preokrenuli na 2:1 (od 63. do 69.) golovima Dembelea i Jutgla i tako spasili Xavija neviđene blamaže.

Inače, u ovoj utakmici je po drugi put nakon 14 godina za Katalonce debitirao Brazilac Dani Alves.

Real Madrid je na gostovanju pobijedio trećeligaša Alcoyano sa 3:1.

Domaćin je dobro držao do posljednjih 15 minuta, kada je Real s dva gola prelomio utakmicu. Real je poveo u 39. minuti, a pogodak je postigao Eder Militao. Izjednačio je Daniel Vega u 66. minuti, no “Los Blancosi” su do kraja utakmice otklonili sve dvojbe s dva gola. Za 2:1 je zabio Marco Asensio u 76. minuti, a dvije minute kasnije Jose Juan je pogodio vlastitu mrežu.

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić dobio je poštedu.