Sa 1 posto posjeda zabili triput pa ispali iz lige!

Primera 4. lip 201923:33 > 23:43
Mark Kolbe/Getty Images

Nevjerojatne stvari događale su se u pretposljednjem kolu La Lige 123, odnosno Segunde. Dakle, druge španjolske lige...

Osim što smo vas već izvijestili o golčini koju je postigao Ontiveros na gostovanju Albaceteu, pravo ludilo viđeno je u Oviedu!

Tamo je domaći sastav jurio pobjedu protiv gostujućeg Rayo Majadahonde. Da vam malo približimo situaciju, Oviedu je trebala isključivo pobjeda kako bi ostao u utrci za doigravanje za Primeru.

Gostima je trebala isključivo pobjeda kako bi ostali… paa, u ligi!

I imao je Rayo fenomenalan rezultat na ulasku u zadnjih deset minuta utakmice, vodili su 3:1! Hernandez i Romera bili su strijelci u razmaku od samo dvije minute na ulasku u završno razdoblje, ali to je tek bila najava totalnog kaosa koji je uslijedio. I to u šesnaestercu gostiju!

Počevši od 80. minute, bijelo-plavi iz Asturije postigli su tri pogotka, posljednji u 96. minuti!

Tako ne samo da su zadržali dohvatljiv zaostatak iza Deportiva koji drži to zadnje mjesto za play-off, već su i izbacili Rayo iz lige! Klub iz Majadahonde sada ima 45 bodova i više nikako ne može dostići pretposljednji Lugo, jer oni su svoje utakmice za ovu godinu odigrali!

Još bizarnije od ove završnice, koja bi u drugim okolnostima bila top sumnjivac za evenutalnu istragu o namještanju, bio je podatak koji se našao u službenoj statistici utakmice: gosti su susret završili s navodnih 1 posto posjeda lopte?!?!

Nadamo se da je riječ samo o pogrešci, jer inače se dogodilo nešto apsolutno nevjerojatno – s minimalnim imanjem lopte utopljenik je čak triput postigao gol i zamalo zadržao izglede za ostanak!

Od ostalih rezultata ističemo remi Granade i Mallorce, čime je prvospomenuti klub osigurao povratak u Primeru, gdje će još igrati i Osasuna.