Primera 5. sij 201915:58 > 15:59
Dennis Doyle/Getty Images

U prvoj utakmici subotnjeg programa 18. kola španjolskog nogometnog prvenstva Rayo Vallecano je kao gost svladao Valladolid sa 1-0 (1-0), a hrvatski napadač Duje Čop igrao je za domaće od 63. minute.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Alvaro Medran već u 30. sekundi utakmice, što je ujedno i najbrži pogodak ove sezone.

Čop je u 87. minuti izborio kazneni udarac za Valladolid nakon što ga je prekršajem zaustavio gostujući stoper Ba, no udarac Michela s bijele točke zaustavio je vratar Raya Dimitrievski.

Pretposljednji Rayo se ovom pobjedom bodovno poravnao sa 17. Villarrealom i 18. Athleticom, sva tri sastava imaju po 16 bodova, pet manje od 13. Valladolida.

U petak je Espanyol svladao Leganes, a Levante i Girona su igrali 2-2. Kasnije u subotu igraju Alaves – Valencia i Huesca – Betis, u nedjelju su na programu susreti Eibar – Villarreal, Sevilla – Atletico, Real M. – Real S. i Getafe – Barcelona, dok će kolo u ponedjeljak zaključiti Celta – Athletic.