Eibar i Levante odigrali ljepoticu kola

Primera 9. pro 201814:03 > 14:05
Getty Image/ Juan Manuel Serrano Arce / Stringer

Nogometaši Eibara i Levantea remizirali su u susretu 15. kola španjolske Primere rezultatom 4:4.

Sjajan početak domaće momčadi donio je rano vodstvo Eibaru preko napadača Enricha koji je bio strijelac već u osmoj minuti.

Međutim, to vodstvo nije trajalo dugo budući da je 45 sekundi kasnije bivši igrač Eibara, a sada kapetan Levantea Jose Luis Morales postigao svoj četvrti pogodak protiv kluba kojem je donio promociju u La Ligu.

Morales je nakon tog gola imao još dvije prilike ali je Asier Riesgo u dva navrata dobro intervenirao.

Gosti ipak dolaze do preokreta u 26. minuti, kada defanzivac Rober uspjeva postići gol na dodavanje Jasona.

Eibar je završio prvo poluvrijeme sa zaostatkom, ali i s posjedom lopte preko 70 posto i šest promašenih šansi Enricha, što dovoljno govori o tome koliko su gosti imali sreće u prvom dijelu igre.

Nastavak je donio potpunu dominaciju domaćih i furioznih 15 minuta u kojima su viđena tri gola.

Prvo je Gonzalo Escalante iskoristio centaršut Rubena Pene i postigao gol glavom, a onda je Alberola Rojas dosudio sumnjiv jedanaesterac za ekipu Eibara poslije starta Campane, koji je u gol pretvorio Brazilac Charles.

Isti igrač nastavio je trend propuštanja šansi Enricha iz prvog poluvremena, ali se ipak četiri minute kasnije uspio dobro snaći u kaznenom prostoru gostiju i donijeti Eibaru velikih 4:2.

Djelovalo je da će Eibar doći do osme pobjede pred svojim navijačima protiv Levantea, koji nikada nije slavio na Ipurui, ali je onda trener Lopez izvršio dvije izmjene – ubacio je Cokea i Borju Mayorala i ispostavilo se da su ti potezi bili odlučujući.

Poslije jednog dugog napada lopta je došla do beka Tona, koji je dobro pucao, ali gol ne bi bio postignut da loptu u svoju mrežu nije skrenuo centralni branič Eibara Paolo Oliveira.

Izjednačenje je stiglo u nadoknadi kad je igrač Real Madrida na posudbi u Levanteu Borja Mayoral uspio postići svoj prvi gol u La Ligi za Levante, snašavši se sjajno na drugoj stativi, poslije centaršuta Rubena Rochine.

Levante je na taj način uspio iščupati njihov 22. bod, koji ih ostavlja na šestoj poziciji, dok je Eibar propustio veliku šansu da s nova tri boda, nakon treće uzastopne pobjede kod kuće uđe u borbu za euro-poziciju.