Campana donio Levanteu gol za ostanak u Primeri

Primera 8. tra 201813:43 > 13:57
Denis Doyle/Getty Images

U iznimno važnoj utakmici 31. kola Primere, između Levantea i Las Palmasa, domaćin je slavio s 2-1, i to zabivši u sučevoj nadoknadi s desetoricom na terenu. Alen Halilović je odigrao cijelu utakmicu za goste.

Bio je krasan ambijent na gradskom stadionu u Valenciji. Dok je jedan dio grada pohrlio u centar na ogled Davis cupa između Španjolske i Njemačke, fanovi Levantea su popunili tribine svoga stadiona u nadi da će pravom potporom voditi momčad do pobjede.

Kako su ove dvije momčadi na 17. i 19. mjestu La Lige, bilo je jasno da je ulog ogroman za oba kluba. Mora se kazati da su se s tim bremenom bolje nosili gosti s Kanara, i na kraju mogu biti razočarani što nisu slavili, jer su propuštali par “zicera” u oba poluvremena, a na kraju su 10ak minuta igrali s igračem više, jer je isključen Coke i to pri rezultatu 1-1.

Idemo redom. Domaćin je poveo preko Cokea, a gosti poravnali preko stopera Garcije. Coke je igrač koji je mogao imati put od junaka do tragičara, da Campana nije iskoristio Las Palmasov “va banque” nogomet, koji je otvorio puno prostora u zadnjoj liniji te je veznjak domaćih svojim prvim golom u sezoni donio pobjedu svojoj momčadi i najvjerojatnije zadržavanje prvoligaškog statusa, jer Levante ima 8 bodova više od Depora, koji je na 18. mjestu.

Levante je ovom pobjedom nastavio u sjajnom ritmu nakon promjene trenera, dolaskom Paca Lopeza momčad je u 4 utakmice upisala 3 pobjede i 1 remi.