Najubojitiji duo Premier lige donio Spursima pobjedu

Premier League 2. sij 202115:28 > 16:14 0 komentara

Tottenham je u utakmici 17. kola Premier lige na svom stadionu uvjerljivo slavio protiv Leedsa sa 3:0.

Kao i u velikoj većini Tottenhamovih utakmica, u glavnoj ulozi su bili naravno Harry Kane i Heung-Min Son. Najubojitiji dvojac lige sudjelovao je u sva tri pogotka. Harry Kane je za vodstvo Spursa zabio u 29. minuti iz jedanaesterca, dok je 14 minuta kasnije Kane asistirao Sonu za 2:0.

Bila je to već 11. asistencija Kanea u sezoni, uz to ima i 10 golova. Posljednji gol na utakmici zabio je Toby Alderweireld nakon što mu je iz kornera asistirao Son. Koreancu je to pak peta asistencija, ali zabio je i 12 pogodaka.

Do kraja utakmice je Leeds imao terensku inicijativu, ali nisu uspjeli zaprijetiti Llorisu. Pred kraj dvoboja drugi žuti odnosno crveni karton dobio je igrač Tottenhama Doherty zbog opasnog starta. Momčad Josea Mourinha tako je prekinula lošu seriju od četiri utakmice bez pobjede u Premier ligi i s ova tri boda su skočili sa sedmog na treće mjesto.