Nigel Roddis Getty Images Sport

Cardiff City pridružio se Fulhamu i Huddersfieldu na putu u drugi razred engleskog nogometa.

Cardiff je pred posljednja dva kola imao vrlo slabe izglede za ostankom u eliti, a porazom pred svojim navijačima protiv raspoloženog Crystal Palacea i posljednja nada je otišla u nepovrat.

Momčad iz Londona povela je preko Zahe u 28. minuti, no vodstvo je kratko trajalo, Kelly je autogolom vratio domaćina u igru samo tri minute kasnije. Međutim, prije kraja prvog dijela utakmice Batshuayi je ponovno vratio goste u vodstvo. Andros Townsend potvrdio je pobjedu momčadi Royja Hodgsona dvadeset minuta prije kraja dvoboja. Reid u sudačkoj nadoknadi postavio konačnih 3:2.

Huddersfield i Fulham još su ranije čekirali svoju kartu za Championship, a sada im se pridružio Cardiff City. To naravno znači kako je Brighton osigurao opstanak i prije nego će u nedjelju odigrati utakmicu 37. kola protiv Arsenala.