Redsi slavili na "Cottageu" golom u završnici utakmice

Premier League 17. ožu 201915:46 > 15:54
Laurence Griffiths, Getty Images

U 31. kolu engleske Premier lige Liverpool je slavio na gostovanju kod Fulhama rezultatom 2:1.

Od samog početka utakmice Liverpool je bio bolja momčad na “Craven Cottageu”, a u vodstvo su došli u 26. minuti. Po lijevoj strani prošao je Firmino i lijepo proigrao Manea, a ovaj potonji iz velike blizine pospremio loptu u mrežu. Od domaćina nismo ništa vidjeli u prvih 45 minuta, a Redsi su mogli i uvjerljivije voditi da su svoje prilike iskoristili Robertson i Firmino.

U drugom poluvremenu Liverpool je i dalje diktirao tempo utakmice, ali imali su i domaćini svoje periode dominacije. Redsi su zaprijetili prvi preko Van Dijka, ali udarac Nizozemca je obranio Sergio Rico. Nakon toga su igrači Fulhama zabili pogodak, ali je opravdano poništen zbog zaleđa Ayitea. Ipak, domaćini dolaze do regularnog pogotka u 74. minuti, nakon što je Babel iskoristio veliku pogrešku Van Dijka i Alissona te postigao pogodak. Liverpool se nije predavao, bacili su sve “karte” u napad, a uspjeli su doći do pogotka nakon velike greške Sergija Rica. Vratar Fulhama je bio preagresivan i napravio prekršaj nad Maneom, a sudac pokazao na bijelu točku. Na kraju Milner je preuzeo odgovornost i udarcem po sredini zabio s bijele točke za velika tri boda Redsa.

Liverpool sada na vrhu ima dva boda više od Manchester Cityja, koji ima utakmicu manje.