Sanchez sam srušio Hull – i rukom i nogom!

Premier League 11. velj 201715:19 > 15:23
Laurence Griffiths/Getty Images

Nogometaši Arsenala pobijedili su Hull rezultatom 2:0, u 25. kolu Premier lige golovima Alexisa Sancheza.

Čileanac je prvi gol koji je i presudio pobjednika postigao u 34. minuti, i to rukom budući da se odbila od vratara Eldina Jakupovića na metar od gola.

Točku na “i” postavio je s “kreča” sudačkoj u nadoknadi vremena, nakon što je Clucas rukom spriječio Lukasa Pereza da glavom zatrese mrežu.

Susret su obilježili i suci na čelu sa službeno najboljim na svijetu Markom Clattenburgom. Prvo nisu svirali kazneni udarac za ‚Topnike‘ sredinom prvog poluvremena nakon što je također Clucas igrao rukom u svom kaznenom prostoru.

Drugu grešku napravili su na štetu Hulla, jer u desetoj minuti nastavka nisu isključili Kierana Gibbsa, koji je kao posljednji igrač obrane oborio Lazara Markovića prilikom njegovog napada na gol Arsenala.

Gosti su propustili dobru šansu za vodstvo u 14. minuti kada je Peter Cech sjajno intervenirao nakon šuta Niassea glavom, nakon čega su imali sreće zbog loše završnice Sancheza, Ozila, Walcotta i Gibbsa iz dobrih pozicija za Arsenal.

Topnici imaju 50 bodova, kao i Tottenham, devet manje od Chelseaja, ali uz susret više od gradskih rivala. Hull je u zoni ispadanja s 20, jednim manje od Middlebrougha, Leicestera i Swanseaja, koji su prvi iznad “crte”.

Arsenal u sljedećem kolu gostuje kod Liverpoola, dok Hull dočekuje Burnley.