Liverpool i Hull u polufinalu Liga kupa

Premier League 29. stu 201622:34 > 22:42
Getty Images/Laurence Griffiths

Mladi Ben Woodburn ispisao je povijest Liverpoola u pobjedi nad Leedsom od 2: 0, kojom su "Redsi" osigurali plasman u polufinale engleskog Liga kupa.

Leeds je odolijevao na Anfieldu sve do posljednjih 15 minuta kada je Divock Origi nakon prodora Arnolda zatresao mrežu gostiju. Bio je to šesti gol belgijskog napadača na posljednjih šest nastupa u Liga Kupu.

Ali ono najljepše, po čemu će se pamtiti večerašnja utakmica, dogodilo se pet minuta kasnije. Prelijepu akciju domaćih igrača, završio je Ben Woodburn i ispisao povijest kluba.

On je sa 17 godina i 45 dana postao najmlađi strijelac Liverpoola u svim natjecanjima. Woodburn je rođen 15. listopada 1999. godine.

Tako će današnji datum, 29. studenog, postati još važniji za navijače Liverpoola.

Podsjetimo, upravo je na današnji dan prije 18 godina legendarni Steven Gerrard debitirao za ovaj klub.

Od poraza od Burnleya u kolovozu, Liverpool je neporažen na 15 utakmica u svim natjecanjima. Zabilježili su dvanaest pobjeda i tri remija.

Hull City je također prošao u polufinale nakon boljeg izvođenja 11-eraca od Newcastlea.

U regularnih 90 minuta nije bilo golova, a onda su viđena dva u vrlo kratkom razmaku u prvom produžetku. Diame je donio vodstvo gostima u 98. minuti, ali samo minutu kasnije Snodgrass vraća stvari na početak.

U raspucavanju, za Tigrove su pogodila trojica igrača, dok je Newcastle promašio tri od četiri udarca s bijele točke.