Nova blamaža Liverpoola, United nastavlja borbu za vrh

Nogomet 4. velj 202318:23 > 18:23 0 komentara
Guliver Images

Liverpool je na gostovanju kod Wolverhamptona izgubio 3:0. Treći je to poraz momčadi Jürgena Kloppa u posljednje četiri utakmice u prvenstvu. United je na domaćem terenu 2:1 slavio protiv Crystal Palacea.

Liverpool je imao veći posjed i više udaraca, no domaćini su zabijali. Utakmicu je riješio Portugalac Ruben Neves pogotkom u 71. minuti. Za Kloppovu momčad nisu u sastavu bili Van Dijk, Konate, Diaz, Jota, Arthur i Firmino. Liverpool je trenutno na desetom mjestu engleskog prvenstva s 29 bodova, dok je Wolverhampton pobjedom zaradio vrijedne bodove za bijeg iz zone ispadanja te je sad na 15. mjestu s 20 bodova.

Manchester United stigao je na treće mjesto teško izborenom 2:1 domaćom pobjedom protiv Crystal Palacea. Bruno Fernandes i Rashford doveli su United do prednosti 2-0, ali je u 70. minuti Casemiro isključen, a ubrzo potom je Schlupp smanjio na 2:1 te je United strepio za tri boda do samoga kraja.

Hrvatski nogometaši Mislav Oršić i Duje Ćaleta-Car nisu konkurirali za nastup u momčadi posljednjeplasiranog sastava engleskog prvenstva Southampton u novom uvjerljivom porazu tog sastava, ovoga puta na gostovanju kod Brentforda koji je slavio sa 3:0.

Brighton je na svom terenu slavio protiv Bournemoutha s 1:0, dok je Aston Villa u Birminghamu s 2:4 poražena protiv Leicestera.

Prvi je i dalje Arsenal s pet bodova više od Citya i osam od Uniteda.