Vrsaljko otkrio zašto je izabrao Olympiakos

Nogomet 10. srp 202215:57 0 komentara
GuliverImages

Hrvatski nogometni branič Šime Vrsaljko, prošli je tjedan prešao iz Atletico Madrida u grčki Olympiakos te izjavio po dolasku u novi kub da je došao ondje osvajati trofeje i igrati u Ligi prvaka.

“Bilo mi je lako donijeti odluku o prelasku u Olympiakos zbog velike povijesti tog kluba i mentaliteta koji mi se sviđa”, izjavio je 30-godišnjak za Olympiakosove medije, prenosi Mundo Deportivo.

Vrsaljko je bio u Atleticu od ljeta 2016. godine, a istekom ugovora 30. lipnja, potpisao je novi s Olympiakosom na tri godine.

“Nakon što sam se susreo s ljudima iz kluba doista sam lako odlučio prihvatiti ponudu jer klub ima i sjajne navijače”, dodao je.

“Poznajem ovaj klub, pun je energije, s velikim očekivanjima. Činjenica da ću se boriti za titule i moći igrati Ligu prvaka me potaknula da dođem”, izjavio je.

Napomenimo, Olympiakos to natjecanje tek treba izboriti kroz pretkolo.

Prošle sezone Olympiakos je osvojio grčko prvenstvo, a Atletico Madrid zauzeo treće mjesto u španjolskom prvenstvu, čime je izborio direktno mjesto u Ligi prvaka. Vrsaljko, koji je 2018. s Atleticom osvojio Europsku ligu, a 2021. španjolsko prvenstvo, pao je u drugi plan kod trenera Diega Simeonea uslijed učestalih izostanaka zbog ozljeda.

Istovremeno je izgubio i mjesto na desnom boku u reprezentaciji Hrvatske, koje su zauzeli Juranovnić i  Stanišić. Izbornik Zlatko Dalić pozvao ga je u lipnju na utakmice Lige nacija pa se našao u reprezentaciji prvi put nakon godinu dana. U posljednoj utakmici, u kojoj je Hrvatska pobijedila nije igrao.

Odlaskom u Olympiakos nada se kontinuitetu igranja i povratku u formu.

“Pogledao sam puno video zapisa Olympiakosovih navijača. Oni traže da se daje sve od sebe na terenu, a to će biti dobro za nas na travnjaku, ali i izvan njega”, rekao je nastavivši hvaliti novog poslodavca.

Olympiakosov trener Pedro Martins izjavio je da je Vrsaljko, koji je s Hrvatskom osvojio srebrnu medalju na Svjetskom prvenstvu godine 2018., kvalitetan igrač.

Vrsaljko je ranije nastupao i za talijanske klubove Inter, Sassuolo i Genovu te zagrebačke Dinamo i Lokomotivu.