VIDEO BiH na krilima Prevljaka uvjerljiva protiv Kazahstana

Nogomet ostalo 9. lis 202117:12 > 17:42

Reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je u gostima pobijedila Kazahstan sa 2:0 u utakmici kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Kazahstanci su nešto bolje otvorili današnju utakmicu i pokušali su nametnuti svoj tempo igre, ali su gosti vrlo brzo prezeli inicijativu.

Zmajevi su do prednosti uspjeli doći u 25. minuti utakmice, a u centru pažnje bili su Stevanović i Prevljak.

Stevanović je ovaj put fantastično ubacio sa desne strane, a najviši u kaznenom prostoru domaće reprezentacije bio je Prevljak koji sjajno glavom pogađa mrežu Kazahstana za 1:0.

BiH je uspjela doći do drugog gola u 66. minuti. Ponovo je Stevanović ubacio s desne strane, a lopta nekako dolazi do Prevljaka koji je bio sam u petercu Kazahstana i bez problema je savladao Pokatilova za 2:0.

Nakon ove pobjede Bosna i Hercegovine je sada drugoplasirana u grupi iza Francuske sa šest bodova, dok Ukrajina i Finska imaju po pet, s tim da Finci imaju susret manje. Kazahstan je posljednji sa tri boda.