Ludilo na Villa Parku – deset golova u ljepotici sezone

Nogomet ostalo 28. stu 201822:24 > 22:26
Photo by Laurence Griffiths/Getty Images)

U dvoboju 19. kola Championshipa, Aston Villa i Nottingham odigrali su rijetko viđenu utakmicu.

Bio je to susret šestog (Nottingham) i osmoplasiranog (Aston Villa) na ljestvici Championshipa, a gledatelji na Villa Parku svjedočili su utakmici koje će se još dugo sjećati.

Već nakon šest minuta utakmice, Forrest je vodio s 2:0 nakon golova Grabbana i Carvalha, no prije isteka petnaeste minute Villa je izjednačila. Dva gola zabila je nova zvijezda Villansa, 21-godišnji napadač Tammy Abraham. Tada, kao da su obje momčadi odlučile odreći se obrane i igrati posve otvorenu utakmicu. Do kraja prvog dijela pala su još dva pogotka, Cash je ponovno doveo goste u vodstvo, da bi Abraham kompletirao hat-trick nakon samo pola sata igre s bijele točke.

U drugom dijelu, po četvrti put vodi Nottingham Forrest, zabio je Lolley koji je ranije upisao tri asistencije. Međutim, Tammyja Abrahama to nije previše zabrinulo, na ulazu u posljednjih dvadeset minuta dvoboja ponovno je rezultat izjednačen. Četiri minute kasnije napokon vodstvo za domaću momčad, zabio je El-Ghazi. Valja istaknuti kako su ta dva pogotka Ville postignuta s igračem više obzirom da je od 68. minute Forrest igrao s igračem manje, isključen je Figueiredo. Međutim, to nije spriječilo gostujući sastav da ipak izvuku barem bod, strijelac za 5:5 bio je Grabban koji je tako postigao prvi i posljednji gol na utakmici.

No, već dovoljno ludu utakmicu označila je i još luđa završnica, dva pogotka Aston Ville poništena su u završnih deset minuta utakmice uključujući 95. minutu nakon čega je sudac označio kraj dvoboja.

Pozicije momčadi se nisu promijenile, Nottingham je šesti s 31 bodom, Aston Villa je na osmoj poziciji zaradila 28.