Hrvatska remizirala s Finskom, daleko je Rusija…

Nogomet ostalo 6. lis 201722:42 > 23:04
Joosep Martinson/Getty Images

U RIjeci se dogodio podbačaj hrvatske koja će za plasman u dodatne kvalifikacije morati pobijediti u Kijevu. Prvo mjesto je nakon pobjede Islanda u Turskoj samo teorija, a naši mogu biti i najgora drugoplasirana reprezentacija...

Hrvatska je povela u 57. minuti pogotkom Mandžukića, a izjednačio je Soiri na isteku 90. minute utakmice. Iako su naši nogometaši u velikoj većini susreta dominirali, primili su pogodak koji ih je u dobroj mjeri udaljio od nastupa na Svjetskom prvenstvu. Ukrajina je u drugom poluvremenu svladala Kosovo s 2:0, a Island je iznenadio Tursku u Eskisehiru i stigao na korak do izravnog plasmana na SP. Islanđani u posljednjem kolu imaju meč-loptu budući da na svom stadionu dočekuju Kosovo. Turci su nakon poraza kod kuće od Islanđana svakako izvan konkurencije.

U ostalim skupinama također se igralo nekoliko zanimljivih utakmica. U skupini D pogotkom Schauba u 89. minuti Austrijanci su uzeli bodove protiv prvoplasirane Srbije. Wales je minimalno porazio Gruziju na gostovanju pa su i ovdje tri momčadi i dalje u konkurenciji za dva mjesta koja (potencijalno) vode na SP. Srbija je i dalje prva s 18 bodova, bod manje ima Wales, a dva manje Republika Irska koja je danas slavila protiv Moldavije. U posljednjem kolu Srbija kod kuće dočekuje Gruziju dok će se u Cardiffu međusobno sastati Wales i Sjeverna Irska.

Pobjedom od 3:0 protiv Albanije Španjolska je osigurala prvo mjesto u skupini G, dok je i remi Talijanima protiv Makedonaca bio dovoljan za potvrdu druge pozicije. Izraelci su na gostovanju minimalno porazili Lihtenštajn.

UEFA European Qualifiers – rezultati 6. listopada:

Skupina D
Austrija – Srbija 3:2 (Burgstaller 25, Arnautović 76, Schaub 89/Milivojević 11, Matić 83)
Gruzija – Wales 0:1 (Lawrence 49)
Republika Irska – Moldavija 2:0 (Murphy 2, 19)
Poredak: Srbija 18, Wales 17, R. Irska 16, Austrija 12, Gruzija 5, Moldavija 2 boda