Lopetegui uoči uzvrata u Zagrebu ostao bez važnog igrača

Nogomet 20. velj 202221:52 0 komentara
GEPAxpictures/xDavidxGeieregger

Nakon pobjede nad Dinamom, Sevilla je u prvenstvu odigrala 1:1 s Espanyolom.

Dvoboj je završio 1-1. Sevilla je povela u 36. minuti, a na asistenciju Gomeza pogodak je zabio Rafa Mir, najbolji ovosezonski strijelac Seville.

No, odmah početkom nastavka uslijedilo je izjednačenje, a oduševljenje domaćih navijača potaknuo je Darder golom za 1-1. Vrlo brzo nakon toga s klupe je u igru ušao hrvatski nogometaš Ivan Rakitić, koji je zamijenio Joana Jordana, a Sevilla se od 76. minute našla u problemima.

Francuz Kounde je zaradio dva žuta kartona (u 69. i 76. minuti), a do kraja je Sevilla ipak sačuvala bod. Na vrhu ljestvice sada je zaostatak Seville za vodećim Realom šest bodova. Lopetegui je komentirao i stanje Martiala, koje nije najbolje.

“Kounde nije udarao laktom suigrača, želio se riješiti nekoga tko ga hvata, to je urođena gesta. Ali, mi smo s igračem igrali dobro, bili smo hrabri, išli naprijed, imali nekoliko kornera i žao mi je što na kraju nismo uzeli tri boda. Martial? Vidjet ćemo, napravit ćemo testove, onda ćemo više znati. Naviknuli smo živjeti s time, ne možemo razmišljati o prošlosti, već vidjeti kako da što bolje odradimo ono što nam dolazi. A čeka nas u četvrtak vrlo težak suparnik. Dinamo je na svom stadionu nadigrao i pobijedio i Tottenham i Atalantu i moramo se usredotočiti na tu utakmicu, svjestan sam da će biti teška, izuzetno teška”, rekao je trener Seville Lopetegui.