Drugi put u sedam dana zabili petardu

Europa 13. lis 202223:15 > 23:17 0 komentara
Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Nogometaši West Hama svladali su u Londonu, u ogledu 4. kola skupine B Konferencijske lige, s 2:1 Anderlecht te tako došli do četvrte pobjede, ali još uvijek nisu matematički osigurali prvo mjesto.

Benrahma i Bowen su zabijali golove u uvodnih 30 minuta susreta za West Ham, dok je za goste u samom finišu smanjio Esposito iz jedanaesterca. West Ham je ostao savršen i ima maksimalnih 12 bodova, ali mu još uvijek može zaprijetiti zahuktali danski Silkeborg koji ima šest bodova. West Ham za pad s prve pozicije koja direktno vodi u drugi krug mora izgubiti obje utakmice, a Slikeborg pobijediti u oba slučaja pa tako i u sljedećem kolu, u Londonu baš West Ham.

Inače, Silkeborg nakon prva dva kola nije imao ni bod, a onda je u dvije utakmice utrpao Steaui 10 golova. Prvo je bilo 5:0 na domaćem terenu, a potom istih 5:0 u Bukureštu.

Nogometaši Fiorentine drugi put su unutar sedam dana pobijedili škotski Hearts, ovaj put s 5:1 na domaćem terenu te su ostali u borbi za prvo mjesto skupine A. Bilo kakve dvojbe u ovom su susretu nestale nakon prvog poluvremena, jer je talijanska momčad već nakon 45 minuta imala vodstvo od 4-0. Strijelci su bili Jović, Biraghi, Gonzalez i Barak. Fiorentina je ostala druga te i dalje ima tri boda manje od vodećeg Istanbul Basaksehira koji je u 4. kolu, također kao domaćin, bio bolji od latvijskog Rigasa s 3:0. Dva pogotka je postigao Okada, a jedan Turuc. Za goste je cijelu utakmicu odigrao hrvatski nogometaš Tomislav Šarić.

Maksimalan učinak i dalje ima Villarreal, jedan od glavnih favorita kompletne Konferencijske lige. Ovog četvrtka Villarreal je teško, ali ipak pobijedio Austriju u Beču 1:0 golom Nicolas Jacksona u 87. minuti. Nakon što su u toj skupini C Hapoel Beer Sheva i Lech iz Poznana odigrali 1-1 Villarreal je postao prva momčad koja je u Konferencijskoj ligi osigurala drugi krug.

U skupini D najbolje stoji Partizan koji je u dva dvoboja dva puta pobijedio Koeln, ovog četvrtka na domaćem terenu 2:0. Potom je Partizanu na ruku išla i pobjeda Slovačkog kod Nice od 2:1. Premda je francuska momčad vodila 1:0 golom Diopa sve do 75. minute, na kraju su se Česi radovali uslijed golova Tomiča i Reinberka. Sada Partizan vodi na ljestvici i ima tri boda više od Nice.

Veliki korak prema prvom mjestu u skupini F i plasmanu u drugi krug napravio je švedski Djurgarden, koji je tijekom ljeta iz Europe izbacio Rijeku. U ovom kolu Djurgarden je svladao Gent na domaćem terenu 4:2 te je tom suparniku pobjegao na nedostižnih šest bodova plusa. Belgijanci više ne mogu dostići Djurgarden, kojem je kao jedina prijetnja ostao susjed iz Norveške – Molde. U ovom kolu Molde je slavio kod Shamrock Roversa 2:0 te je Djurgardenu došao tri boda minusa.

Iako je kosovski Ballkani poveo protiv Sivasspora te imao prednost sve do 72. minute, na kraju je turska momčad slavila 2:1 golovima Arslana i Angielskog. Dva kola prije kraja na ljestvici te skupine G vode Cluj i Sivasspor sa po sedam bodova, dok Ballkani i praška Slavija imaju tri manje.

Prvu pobjedu u skupini H ostvario je Žalgiris koji je doma svladao Pjunik 2:1 pa su sve četiri momčad te skupine (Basel 7, Pjunik 6, Slovan 5, Žalgiris 4) unutar tri boda. Za litavski sastav cijelu je utakmicu odigrao hrvatski nogometaš Petar Mamić.

Skupina A:
Fiorentina – Hearts 5:1 (Jović 5, Biraghi 22, Gonzalez 31, 79-11m, Barak 38 / Humphrys 47)
Istanbul Basaksehir – Rigas 3:0 (Turuc 11, Okaka 45, 72)

Ljestvica:
1.Ist. Basaksehir 4 3 1 0 10-0 10
2.Fiorentina 4 2 1 1 9-5 7
3.Hearts 4 1 0 3 3-12 3

4.Rigas 4 0 2 2 1-6 2

Skupina B:
West Ham – Anderlecht 2:1 (Benrahma 14, Bowen 30 / Esposito 89-11m)
Steaua – Silkeborg 0:5 (Kusk 12, Klynge 16, Tengstedt 63, Jorgensen 68, 70)

Ljestvica:
1.West Ham 4 4 0 0 9-4 12
2.Silkeborg 4 2 0 2 12-4 6
3.Anderlecht 4 1 1 2 2-3 4

4.Steaua 4 0 1 3 1-13 1

Skupina C:
Austria Beč – Villarreal 0:1 (Jackson 87)
Hapoel Beer Sheva – Lech Poznan 1:1 (Hemed 9-11m / Szymczak 44)

Ljestvica:
1.Villarreal 4 4 0 0 12-4 12
2.Lech P. 4 1 2 1 8-6 5
3.Hapoel Beer Sheva 4 0 3 1 2-3 3

4.Austria Beč 4 0 1 3 1-10 1

Skupina D:
Partizan – Koeln 2:0 (Diabate 15, Ricardo Gomes 52)
Nica – Slovačko 1:2 (Diop 14 / Tomič 75, Reinberk 86)

Apollon – AZ Alkmaar 1:0 (Roberge 32)
Vaduz – Dnjipro-1 1:2 (Rastoder 30 / Hamache 25, Dovbik 90+1)

Ljestvica:
1.AZ Alkmaar 4 3 0 1 8-4 9
2.Dnjipro-1 4 2 1 1 7-5 7
3.Apollon 4 1 1 2 4-6 4
4.Vaduz 4 0 2 2 4-8 2

Skupina F:
Djurgarden – Gent 4:2 (Holmberg 21, Wikheim 42, 46, Banda 45+4 / Depoitre 61, Cuypers 73)
Shamrock Rovers – Molde 0:2 (Fofana 33, Eriksen 69)

Ljestvica:
1.Djurgarden 4 3 1 0 8-4 10
2.Molde 4 2 1 1 7-3 7
3.Gent 4 1 1 2 5-5 4
4.Shamrock 4 0 1 3 0-8 1

Skupina G:
Cluj – Slavia Prag 2:0 (Deac 11-11m, Yuri Matias 85)
Ballkani – Sivasspor 1:2 (Thaci 36 / Arslan 72, Angielski 81)

Ljestvica:
1.Cluj 4 2 1 1 4-2 7
2.Sivasspor 4 2 1 1 7-6 7
3.Ballkani 4 1 1 2 8-9 4
4.Slavia P. 4 1 1 2 4-6 4

Skupina H:
Slovan Bratislava – Basel 3:3 (Weiss 45+2-11m, Kucka 49, Čavrić 53 / Males 29-11m, Diouf 65, Zeqiri 72)
Žalgiris – Pjunik 2:1 (Ourega 23, Oliveira 42 / Ozbiliz 78-11m)