Visoka pobjeda Marseillea, Ćaleti-Caru 70 minuta

Francuska 13. ožu 202223:06 > 23:13 0 komentara
Guliver images

Nogometaši Marseillea pobijedili su na gostovanju kod Bresta sa 4-1 u posljednjoj utakmici nedjeljnog programa 28. kola francuskog prvenstva.

Na poluvremenu je bilo samo 1-0 za goste golom Gersona u 3. minuti, da bi Milik (63) i Harit (71) digli tu prednost na 3-0. U sučevom dodatku je Brest smanjio preko Cardone (90+1), a onda odmah primili i četvrti pogodak za konačnih 4-1, a postigao ga je Under (90+1).

Hrvatski reprezentativac Duje Ćaleta-Car je bio u početnoj postavi Marseillea i igrao do 70. minute.

Nogometaši Rennesa u nedjelju su u Lyonu ostvarili četvrtu uzastopnu prvenstvenu pobjedu svladavši domaći Olympique sa 4-2, a treći pogodak za gostujuću momčad postigao je hrvatski reprezentativac Lovro Majer.

Rennes je poveo u 11. minuti golom Bourigeauda, a na 2-0 povisio je Santamaria u 13. minuti. Nakon pogreške domaće obrane Lovro Majer je u prvoj minuti sučevog dodatka na kraju prvog poluvremena svladao domaćeg vratara za 3-0. Već u 49. minuti Rennes je došao i do četvrtog pogotka. Dodavač je bio Majer, a strijelac Terrier koji je sa 20-ak metara snažnim i preciznim udarcem pogodio gornji desni kut.

Do kraja utakmice domaća momčad je uspjela ublažiti poraz. U 59. minuti Traore je pokušao spriječiti pogodak domaće momčadi, ali je poslao loptu u svoju mrežu, a u 82. minuti je Moussa Dembele realizirao kazneni udarac.

Lovro Majer je igrao do 66. minute za Rennes koji je 15. ovosezonskom pobjedom došao do 49 bodova i ostao u utrci za drugo od dva francuska mjesta u Ligi prvaka. Jedno je rezervirano za vodeći PSG koji ima 65 bodova, a za drugo su u neizvjesnoj borbi Marseille (50), Nice (50) i Rennes (49).

PSG je u prvoj nedjeljnoj utakmici s 3-0 pobijedio zadnji Bordeaux, a pogotke su postigli Mbappe (24), Neymar (52) i Paredes (61).

U utakmici momčadi koje se bore za opstanak u elitnom razredu francuskog klupskog nogometa Lorient je ostvario važnu 2-0 pobjedu na gostovanju kod Clermonta. Kone (72) i Petrot (76) bili su strijelci za goste koji su pobjedom izašli iz opasne zone i sa 27 bodova zasjeo na 17. poziciju, gurnuvši na 18. poziciju Saint-Etienne koji ima 26 bodova. Clermont (28) i Troyes (28) su sada samo jedan bod ispred Lorienta.

Važnu pobjedu ostvario je i Reims na gostovanju u Angersu. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Flips u 24. minuti. Reims je sa 35 bodova skočio na 12. mjesto, a Angers je sa 29 bodova ostao samo tri boda od opasne zone.

Strasbourg je svladao Monaco sa 1-0 pogotkom Djikua (23).