Sve teža situacija za francuskog velikana

Francuska 8. svi 202217:27 > 17:30 0 komentara
FEP/Panoramic

Novi prvenstveni poraz upisao je ugledni francuski ligaš Bordeaux. Njega je u ogledu 36. kola tamošnje Ligue 1 pobijedio Angers s 4:1.

Bordeuax je u posljednjih pet prvenstvenih utakmica upisao četiri poraza i remi te mu je do kraja sezone, a to su još samo dva kola, dostižno ostalo tek 18. mjesto s kojeg će klub igrati dodatne kvalifikacije za ostanak u eliti. Trenutačno 18. St. Etienne ima četiri boda više od Bordeauxa.

Angers se ovom pobjedom i definitivno spasio neugodne završnice sezone, a recimo kako je za pobjednički sastav od 69. minute igrao hrvatski nogometaš Marin Jakoliš.

Lens je golom Fofane u 92. minuti pobijedio Reims u gostima 2:1 čime je i dalje ostao u utrci za jedno od mjesta koje vodi iduće sezone u Europsku ligu. Trenutačno je Lens na sedmom mjestu, a Strasbourg i Nica imaju dva boda više.

Clermont je pobjegao od opasne zone ispadanja domaćom 2:1 pobjedom protiv Montpelliera. Strijelci su za Clermont bili Rashani i Bayo iz jedanaesterca u 69. minuti za konačno slavlje.