Rennes prekinuo crni niz, Majer asistent!

Francuska 19. velj 202317:26 0 komentara
BAutissier/Panoramic via Guliver

U susretu 24. kola francuskog nogometnog prvenstva Rennes je pobijedio Clermont sa 2-0 prekinuvši niz od tri uzastopna poraza.

Rennes je pobjedom protiv Clermonta prekinuo niz od tri uzastopna poraza, te upisao tek drugu pobjedu uz čak pet poraza u zadnjih sedam susreta u svim natjecanjima.

S druge strane Clermont je nastavio loš seriju trećim uzastopnim porazom, te produljenjem niza na pet susreta bez pobjede.

Domaćin je poveo u 37. minuti golom Arnauda Kalimuenda na asistenciju hrvatskog reprezentativca Lovre Majera. Isti je igrač u 62. minuti zabio za 2-0. Gosti su se mogli vratiti u 69. minuti, no Muhammed Cham je pogodio desnu stativu.

Majer je u pobjedničkom sastavu igrao do 85. minute kada je umjesto njega u igru ušao Jeremy Doku.

Rennes je ovom pobjedom napredovao na peto mjesto sa 43 boda, tri manje od Lensa na četvrtoj poziciji.

Važnu pobjedu u borbi za Ligu prvaka ostvario je i Monaco koji je na gostovanju slavio protiv Bresta sa 2-1.

Aleksandar Golovin (39) i Myron Boadu (73) su zabili za momčad iz Kneževine, dok je gol za Brest postigao Jeremy Le Douaron (86).

Vodeći Paris SG sada ima 57 bodova, sedam više od Monaca, dok je Marseille treći sa 49 bodova, no momčad Igora Tudora u nedjelju gostuje kod Toulousea.