Majerov Rennes do pobjede u 89. minuti

Francuska 2. sij 202323:15 0 komentara
JBAutissier/Panoramic via Guliver

U posljednjem susretu 17. kola francuske Ligue 1 nogometaši Rennesa svladali su, pred svojim navijačima, Nicu s 2-1.

Deseta je to, jubilarna ligaška pobjeda ove sezone za Rennes koji se popeo na četvrto mjesto ljestvice, Također, Rennes je na svom stadionu pobijedio Nicu nakon dugih sedam godina.

Već u petoj minuti Rennes je poveo golom Terriera, ali je u 21. na 1-1 izjednačio Barkley sjajnim udarcem s 20 metara. Malo prije toga Barkley je s 30 metara pogodio gredu.

Činilo se da će utakmica završiti remijem, ali u 89. minuti je Rennes izveo lijepu akciju koja je završila pogotkom. Lucidno je asistirao Tait, a jednako lijepo je loptu u mrežu plasirao Bourigeaud za konačnih 2-1.

Na utakmici se teže ozlijedio Terrier, strijelac prvog pogotka Rennesa, dok je hrvatski reprezentativac Lovro Majer za domaćina igrao do 72. minute.

Ligue 1, 17. kolo:

Rennes – Nica 2-1 (Terrier 5, Bourigeaud 89 / Barkley 21)

Montpellier – Marseille 1-2 (Savanier 90+1-11m / Nuno Tavares 47, Esteve 61-ag)

Strasbourg – Troyes 2-3 (Diallo 41, Doukoure 54 / Ripart 16, Rony Lopes 20, Chavalerin 78)

Lille – Reims 1-1 (David 32 / Cajuste 79)