Lyon petardom zadržao nadu u europska natjecanja

Francuska 23. tra 202219:24 > 19:24
Frederic Chambert/Panoramic

U prvoj utakmici 34. kola francuskog nogometnog prvenstva Olympique Lyon je pred svojim navijačima pobijedio Montpellier s 5:2 i ostao u konkurenciji za mjesta koja vode u europska natjecanja.

Moussa Dembele (26) i Thiago Mendes (43) donijeli su domaćima dva gola prednosti, ali su se Elye Wahi (45+1) i Teji Savanier (45+3-11m) pobrinuli da gosti do poluvremena izjednače.

U drugom poluvremenu je Houssem Aouar dvaput pogodio mrežu gostiju (63, 90+3), a Toko Ekambi (68) jednom te je Lyon došao do 14. pobjede u sezoni i 52 boda koji su dovoljni za osmo mjesto. No, od trećeplasiranog Rennesa dijele ga samo četiri boda, ali Lyon ima utakmicu više.

Vodeći PSG u subotu treba samo jedan bod u srazu s Lensom kako bi četiri kola prije kraja potvrdio naslov prvaka.