Zvezda bez euro proljeća, kakva drama u skupini F

Europa 3. stu 202220:43 0 komentara
Predrag Milosavljevic via Guliver Images

Nogometaši Feyennorda i Real Sociedada osigurali su prva mjesta u skupinama F i E Europa lige kojima su se izravno plasirali u osminu finala tog natjecanja.

Feyenoord je do prvog mjesta u skupini stigao minimalnom 1:0 domaćom pobjedom protiv Lazija na svom De Kuipu, dok je Real Sociedad završio ispred Manchester Uniteda usprkos 0:1 porazu na svojoj Anoeti od Crvenih vragova u posljednjem kolu.

Feyenoord je pobjednički pogodak postigao u 64. minuti kada je Gimenez prvo gurnuo svog čuvara u vratara Lazija Provedela, a zatim i poslao loptu u mrežu. Iako je ta situacija pregledavana VAR-om nije došlo do promjene odluke iako je očito kako je strijelac prije pogotka napravio prekršaj.

Oba sastava okončala su natjecanje sa po osam bodova, a isti bodovni učinak imali su i Midtjylland te Sturm nakon što je danski sastav u četvrtak slavio na svom terenu s 2:0 golovima Dreyera (15, 72). Tako je o konačnom redoslijedu odlučivala razlika pogodaka, a tu je najbolji bio Feyenoord koji će tako izravno u osminu finala Europske lige, Midtjylland će kao drugi u međurundu tog natjecanja, Lazio kao treći će na proljeće igrati u Konferencijskoj ligi, dok je Sturm otpao. Toma Bašić igrao je za Lazio do 67. minute.

U San Sebastianu je Manchester United pobijedio golom mladog Garnacha (17). No, kako je u prvoj utakmici na Old Traffordu bilo 1:0 za Real Sociedad, a oba su sastava osvojila po 15 bodova, o prvom mjestu je odlučivala ukupna razlika pogodaka u kojoj je za jedan gol bolji bio španjolski sastav koji će tako izravno u osminu finala dok će Manchester United u međurundu.

Šime Vrsaljko odigrao je drugo poluvrijeme za Olympiacos u 0:2 domaćem porazu od Nantesa u skupini G. Tom pobjedom Nantes je stiao do drugog mjesta i nastavka natjecanja u međurundi Europske lige, dok će Qarabag u Konferencijsku ligu. Olympiacos je još ranije izgubio sve izglede za prolazak dalje.

U skupini H drugo mjesto osvojio je Monaco 4:1 pobjedom protiv Crvene zvezde, treće mjesto osvojio je Trabzonspor 1:0 pobjedom protiv Ferencvarosa pa će igrati u Konferencijskoj ligi, dok je Crvena zvezda ispala.

Još ranije su prva mjesta u skupinama G i H osigurali Freiburg i Ferencvaros, kao i Betis i Union Saint-Gilloise u skupinama C i D, dok će od 21 sat pasti odluka o putnicima dalje iz skupina A i B.

U međurundi Europa lige drugoplasirani iz skupina igrat će protiv trećih iz skupina Lige praka, a to su Ajax, Barcelona, Juventus, Leverkusen, Salzburg, Sevilla, Šahtar i Sporting.