EL: Majeru poništen prekrasan gol, pao Arsenal

Europa 27. lis 202220:46 0 komentara
FedericoPestellini/Panoramic via Guliver Images

Rennes je remizirao s Fenerbahčeom u Istanbulu 3:3. Arsenal je izgubio od PHrvatski nogometni reprezentativac Lovro Majer igrao je za rennes do 70. minute u 3-3 remiju na gostovanju kod Fenerbahcea u Istanbulu u susretu 5. kola skupine B Europske lige, a francuski sastav propustio je veliku priliku osigurati prvo mjesto u skupini i izravni ulazak u osminu finala ovog natjecanja.SV-a 2:0 u gostima u 5. kolu Europa lige.

Nakon pola sata igre bilo je 3:0 za Rennes golovima Gourija (5, 30) i Terriera (16), a i Majer je u 10. minuti sjajnim udarcem sa 20-ak metara zatreao suparnički mrežu no taj pogodak je poništen zbog zaleđa u početku akcije. No, Valencia (42) je prije odlaska na odmor uspio postići prvi gol za domaće da bi Zajc (82) i Emre Mor (88) pred kraj susreta uspjeli poravnati na 3:3.

Uoči posljednjeg kola Rennes i Fenerbahce tako imaju po 11 bodova te su osigurali proljeće u Europskoj ligi, ali tek za tjedan dana znat će se koji će sastav izravno u osminu finala, a koji će morati igrati međurundu. Treći Aek Larnaca ima četiri, a posljednji Dinamo Kijev jedan bod.

Toma Bašić igrao je do 55. minute za Lazio koji je na svom terenu svladao Midtjyllland sa 2:1 (1:1) u susretu skupine F. Isaksen (8) je doveo danski sastav u vodstvo, ali su Milinković-Savić (36) i Pedro (58) osigurali preokret.

Lazio je na vrhu skupine s osam bodova, a Midtjylland je ostao na pet koliko uoči svog međusobnog dvoboja imaju i Sturm te Feyenoord.

Nikola Katić odigrao je čitav susret za Zurich u 2:1 (0-1) domaćoj pobjedi protiv Bodo/Glimta. No, Zurich je i dalje posljednji u skupini A s tri boda, jednim manje od Bodo/Glimta, dok je na vrhu Arsenal sa 12 bodova usprkos 0:2 porazu na gostovanju kod PSV-a iz Eindhovena koji je drugi sa 10.

Prvo mjesto u skupini C osigurao je Betis 1:0 (0:0) pobjedom na gostovanju kod Ludogoreca golom Fekira (56), a kod domaćih je Simon Sluga ostao na klupi.

Union Saint-Gilloise je 2:0 (2:0) uspjehom na gostovanju kod Malmoa osigurao prvo mjesto u skupini D i izravni ulazak u osminu finala.