LP: Ajax preživio paklenu atmosferu u Solunu

Champions League 6. kol 201921:15 > 21:21

PAOK je u prvoj utakmici 3. pretkola Lige prvaka ugostio Ajax na svom terenu i remizirao 2:2.

Ajax je bolje ušao u utakmicu i poveo već u 10. minuti nakon što je Hakim Ziyech sjajno izveo slobodan udarac.

Grci su nakon primljenog gola ipak zaigrali malo bolje i u 32. minuti stigli do izjednačenja kada je nakon jedne kontre Giannoulis asistirao za Akpoma koji postiže gol za izjednačenje.

Ubrzo je uslijedio i potpuni preokret PAOK-a kada je u 39. minuti nakon ubačaja Biseswara, Matos glavom poslao loptu u mrežu za 2:1.

Ajax je u drugom poluvremenu krenuo po izjednačenje i došao do njega u 57. minuti kada je jedan igrač PAOK-a pokušao izbiti loptu iz svog peterca, a ona je pogodila Klaasa Jana Huntelaara i odbila se u mrežu za 2:2.

Nizozemci su nakon toga bili nešto bolji na terenu, a Huntelaar je u 80. minuti imao dobru priliku da donese vodstvo Ajaxu, ali je njegov udarac vratar PAOK-a obranio te je na kraju ostalo 2:2.

Prošlogodišnji polufinalist Lige prvaka je veliki favorit u uzvratu.