Eh, kad bi svako polufinale bilo poput ovog…

Champions League 24. tra 201822:25 > 22:34
Clive Brunskill/Getty Images

Liverpool je unakazio Romu u prvoj utakmici polufinala Lige prvaka. Ili, bolje reći, činio je to do završnice utakmice. No, konačan rezultat ostavlja nadu za talijansku momčad, jer nakon posljednjeg sučeva zvižduka, na semaforu je svijetilo - 5:2!

uefa.com

A tamo, uz izuzetak prvih petnaestak minuta, Liverpool je mljeo. Trebalo je neko vrijeme da do izražaja dođe Kloppov fantastičan kontra-presing, a kad su počeli oduzimati lopte u zoni pred šesnaestercem gostiju, počela se i tresti mreža jadnog Alissona.

Pitanje za milijun lira glasi – je li se ona uopće i prestala tresi u razdoblju između 36. i 69. minute, kada je domaća momčad na Anfieldu utrpala pet komada!

Ključan čimbenik bio je, a naravno, Mohamed Salah. Postigao je dva gola, a prvi je bio posebna ljepotica. Nije ih htio slaviti, spustio je glavu i decentno iskazao poštovanje bivšem klubu. A još dva je izravno namjestio, najprije Maneu, a zatim i Firminu, koji je postigao i gol za 5:0.

No, prava mala drama događala se u završnici ove bolesno dobre za gledanje utakmice. Najprije je Džeko fantastično prihvatio loptu na prsa i nevjerojatnom vještinom je poslao u prvi kut Kariusa. Dogodilo se to u 81. minuti, a četiri minute kasnije jedanaesterac za rimsku vučicu – pretvorio ga je Perotti!

Tada je rezultat bio 5:2, a do kraja je ostalo sasvim dovoljno vremena da godinama traumatizirani navijači Liverpoola provedu u maksimalnom strahu. Želuci su se zapleli u 87. kada je Džeko opasno opalio samo malo iznad grede…

Ipak, bio je to konačan rezultat, dakle ista meta i isto odstojanje za Romu pred uzvratnu utakmicu kao i kada su hvatali zaostatak iz Barcelone!

Hoće li Klopp i društvo dugo žaliti što je u 74. minuti s terena izvađen fantastični Salah, koji tako nije dobio priliku postići hat-trick bivšoj momčadi, a šestim pogotkom vjerojatno bi bila uklonjena svaka dvojba oko prvog finaliste Lige prvaka.

Ovako, moramo, baš moramo čekati sljedeću srijedu i dati priliku Romi. Ali i Liverpoolu, klubu koji voli samome sebi komplicirati postojanje…