Hrvatska u dvije utakmice nema pravo na kiks!

Košarka 17. kol 202218:38 > 18:39 0 komentara
HKS

Hrvatska kadetska reprezentacija je porazom od Crnom Gorom 65:72 je propustila prvu priliku za osiguranje ostanka u A diviziji Starog kontinenta.

Bila je to utakmica za plasman od 9. do 16. mjesta, a početak susreta nije nagovijestio da će Crnogorci mirno privesti utakmicu kraju. Hrvatska je serijom 11:0 s +3 (12:9) pobjegla na +14 (23:9) i imala kontrolu igre u svojim rukama. U drugog četvrtini Crna Gora se vraća u igru i do odmora stižu u potpuni egal (36:36).

Treća je četvrtina donijela izjednačenu borbu u kojoj je Crna Gora povela 41:46, Hrvatska se vratila (52:52) te se u završnih deset minuta ušlo s posjedom viška za protivnike (52:54). U zadnjoj dionici Crnogorci su zagospodarili parketom i nakon koša Michaela Ružića za 54:54 serijom 8:0 za 54:62 trasirali put prema pobjedi. Povratka za Hrvatsku više nije bilo.

Michael Ružić je s 12 poena i 10 skokova bio najkorisniji igrač u redovima hrvatske reprezentacije. Josip Pavković je uz 12 poena imao i 8 skokova, Ivan Volf uz15 poena i 4 asistencije, dok je Vito Perković zabio 14 poena.

Hrvatskoj su za ostanak u A diviziji sada neophodne obje pobjede u završna dva susreta u kojima se razigrava za plasman od 13. do 16. mjesta, a samo 13. mjesto donosi željeni cilj. Reprezentacije koje zauzmu 14., 15. i 16. mjesto sele u B diviziju.

“Nakon odlične nače prve četvrtine u drugoj smo dopustili Crnoj Gori da se vrati u utakmicu. Na kraju su bili koncentriraniji u ključnim trenucima i zasluženo slavili. Sad imamo dvije utakmice koje moramo pobijediti”, izjavio je nakon susreta trener Ivan Perinčić.