Hrvatska nakon drame poražena u Osijeku

fiba.basketball

Košarkaši Hrvatske porazom su otvorili drugu rundu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kini. Od naših košarkaša bolja je bila reprezentacija Litve sa 84:83.

Litva je do ključne prednosti u dvorani “Gradski vrt” u Osijeku stigla u drugoj četvrtini koju su dobili rezultatom 22:15.

Ipak, Hrvatska se u posljednjoj četvrtini vratila i nekoliko puta ozbiljno zaprijetila gostima. Kruno Simon je tri minute prije kraja pogodio za izjednačenje 73:73, ali to nije bilo dovoljno na kraju.

Najbolji u pobjedi Litve bio je Eimantas Bendzijus sa 16 poena, pratili su ga Mantas Kalnietis sa 15 i Adas Juskevičijus sa 14 poena.

U redovima ekipe Dražena Anzulovića najbolji je bio kapetan Hrvatske Bojan Bogdanović sa 22 poena, Dario Šarić je ubacio tri manje, a Krunoslav Simon 16 koševa.

Hrvatska je sada na pretposljednjem mjestu na tablici Grupe J sa tri pobjede i četiri poraza, dok je Litva sa stopostotnim učinkom izbila na vrh.