Hrvatska upornu Rumunjsku slomila tricama

Alex Livesey, Getty Images Sport

Hrvatska je upisala i drugu pobjedu na EuroBasketu 2017. U drugom kolu skupine C poražena je Rumunjska s 74-58.

Da nije jedan od domaćina Rumunjska se gotovo sigurno ne bi našla na Eurobasketu s kojeg je izbivala od 1987. godine kada su izgubili svih pet utakmica uz -151 koš razliku. Momčad Marcela Tentera je uglavnom uvjerljivo gubila tijekom priprema, no potajno se nadala kako bi uz podršku s tribina mogla otkinuti koju pobjedu, možda čak proći i u osminu finala. Da njihove želje nerealne mogli su se uvjeriti jučer kada su poraženi od Češke s 83:68.

Još manje šanse za iznenađenje Rumunji su imali danas protiv Hrvatske međutim naši košarkaši jako su loše krenuli u susretu protiv domaćina. Rumunjska je povela s 10:0 na startu, ali Hrvatska uzvraća serijom 12:0 i do kraja četvrtine stiže na 20:12.

Hrvatska je ubrzala tempo i pobjegla na 14 razlike. No, ni tu nije bio kraj. Na poluvremenu je bilo +20.

Do kraja utakmice Hrvatska je bez većih problema održavala stečenu prednost. Kada bi Rumunji i priprijetili povratkom neizvjesnosti smanjujući na 10-ak razlike, uslijedio bi dalekometni pogodak Hrvata. Naši su reprezentativci susret okončali s daleko boljim postotkom šuta za tricu nego za dvicu. Pogodili su 12 od 20 šutova za tricu (60 posto), a samo 9 od 24 za dvicu (38 posto).

Bojan Bogdanović je sa 21 košem predvodio Hrvatsku, dok je Vlad Moldoveanu ubacio 14 poena za Rumunjsku.