Bogdanović odličan, Zubac skroman u pobjedama svojih klubova

NBA 16. sij 20219:00 > 9:08
(Photo by Alex Goodlett/Getty Images)

Hrvatski košarkaši u najjačoj košarkaškoj ligi na svijetu noćas su imali zapaženije uloge, a nešto bolje odigrao je član Utah Jazza.

Košarkaši Utah Jazza ostvarili su osmu pobjedu u svom 12. ovosezonskom nastupu u NBA ligi uvjerljivo nadigravši na svom parketu Atlanta Hawkse sa 116-92, a hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović u uspjeh je ugradio 17 koševa, tri skoka i asistenciju za gotovo 27 minuta provedenih na terenu.

Susret je bio riješen velikom 21-0 serijom Jazza krajem treće i početkom četvrte četvrtine kojom se domaći sastav odvojio na nedostižnih 103-74.

Bogdanović je šutirao za dva 3-7, za tricu 3-5, a pogodio je i oba slobodna bacanja.

Najefikasniji u sastavu Utaha bio je Donovan Mitchell sa 26 poena, dok je Atlantu predvodio Cam Reddish sa 20 ubačaja.

Los Angeles Clippersi također su ostvarili uvjerljivu pobjedu u petak nadigravši kao gosti Sacramento Kingse sa 138-100, a hrvatski centar Ivica Zubac na terenu je proveo 21 minutu tijekom kojih je postigao šest poena uz šut 3-5, a ostvario je i sedam skokova te po jednu asistenciju, osvojenu loptu i blokadu.

Najbolji kod Clippersa standardno su bili Kawhi Leonard sa 27 i Paul George sa 26 pogodaka, dok je kod slabašnih Kingsa najefikasniji bio Marvin Bagley III sa 20 koševa.