VEČERAS NA SK Američki protiv europskog velikana!

Euroleague 11. sij 201918:07 > 18:12
Sebastian Widmann/EB via Getty Images

U derbiju završnog dana 18. kola Eurolige, Barcelona će dočekati PAO, Pešić će izazvati Pitina! Osim te, odigrat će se još četiri utakmice s početkom u 18 sati. Donosimo vam najavu svih...

Piše: Petar Bezinović

Nakon što je razbio Darussafaku 80-65 na gostujućem terenu, ruski će prvak u Moskvi ugostiti Maccabi. Gosti dolaze nakon važne pobjede protiv Budućnosti gdje su utakmicu u svoju korist okrenuli tek u zadnjoj četvrtini i uspjeli uzeti pobjedu koja ih još drži u borbi za doigravanje. Osim na svog najboljeg igrača Scottieja Wilbekina, Maccabi će se morati osloniti na svoje velike dečke, O’Bryanta i Tarika Blacka koji bi uz duge i kontrolirane napade trebali kontrirati ruskom prvaku.

Teško je da možete biti optimistični u Maccabijevoj situaciji s obzirom na to da su izgubili 9 utakmica u nizu protiv CSKA, a još idu u goste De Colu, Higginsu i Clyburnu koji igraju vrlo dobre sezone. Svakako gosti bez borbe neće napustiti Moskvu, sjetimo se njihove prve međusobne utakmice gdje je Maccabi odigrao strašnu utakmicu i bio poražen sa samo tri razlike, 86-89.
CSKA je treći na tablici uz omjer 13-4 dok su gosti na 13. mjestu uz omjer 6-11. Utakmicu možete pratiti na SK1 u 18:00.

Turkish Airlines EuroLeague

U današnjem drugom susretu, Podgoričani će ugostiti Darussafaku. Dvije najgore momčadi Eurolige koje skupa imaju samo pet pobjeda, imat će priliku pokazati koja je najlošija ekipa lige. Nakon što su imali vodstvo više od ¾ utakmice u Tel Avivu, košarkaši Jasmina Repeše izgubili su kontrolu u zadnjih nekoliko minuta i ispustili vodstvo, a i važnu pobjedu. Norris Cole igrao je sjajno zabivši 23 poena uz šut 9/12, ali je za gledatelje veliki upitnik u toj utakmici bilo korištenje još jednog novog pojačanja Goge Bitadzea.

Gruzijski centar je u zadnjoj četvrtini ispao s pet osobnih prekršaja, ali ono što je zabrinjavajuće je sama Repešina taktika gdje Bitadzea zapravo suigrači nisu nikako stavljali u povoljne pozicije bilo za davanje koševa ili asistiranje. Cijela taktika se svela na to da Cole i Clark uzimaju nerezonske šuteve kroz veći dio utakmice, što je Bitadzin potencijal ostavilo potpuno neiskorištenim. Zabio je samo 8 poena od čega 6 iz napadačkih skokova te se u tom trenutku činilo kao da biva ignoriran na parketu. Vidjet ćemo hoće li hrvatski trener pronaći način kako da iskoristi maksimalan potencijal svih svojih igrača budući da se radi o kvalitetnim pojedincima.

Dačkin poraz protiv CSKA mogao bi se protumačiti i kao odraz njihove sezone u kojoj su došli do samo dvije pobjede te su zadnji na tablici. Njihov najbolji igrač, Michael Eric, već je kroz prvih par minuta uspio skupiti tri prekršaja što mu je poremetilo minutažu u nastavku utakmice dok se njegovi suigrači nisu baš dobro snašli zabivši samo 65 poena. Uz loše vođenje njihovog trenera, taj roster jednostavno nema mjesta u ovom natjecanju. Hoće li Jasko uzeti prvu pobjedu protiv njih, saznat ćemo u 19:00.

Aykut Akici/EB via Getty Images

Iako imaju dva gostujuća poraza u nizu, momčad iz Baskonije favorit je u večerašnjem ogledu protiv Gran Canarije. Domaćin je pružio fantastičan otpor u Pireju izgubivši 91-87 u produžetku do kojeg su stigli bez svog daleko najboljeg igrača, Toka Shengelije i playmakera Jaysona Grangera. Obojica neće nastupiti ni danas te sav teret pada na Vildozu, Janninga i centra Vincenta Poiriera koji zasad odrađuje odličan posao pod većom minutažom i bez gruzijske zvijezde.

Gosti su izgubili 67-75 od Reala u Madridu te im se pruža prilika da iskoriste izostanak dva vrlo bitna igrača Perasovićeve momčadi. Domaćin će svakako morati pripaziti na Baeza i centra Ondreja Balvina koji zabija 10 poena uz 6 skokova uz ne baš preveliku minutažu. Baskonia je na 10, mjestu uz omjer 7-10 dok je Gran Canaria na 14. Mjestu sa 6-11.
Ovaj španjolski derbi možete pratiti u 20:30 na SKHD.

Photo by Dino Panato/Getty Images)

Važna utakmica igra se u Münchenu gdje će Bayern dočekati Milano. Dvije ekipe s istim omjerom dijele sedmo mjesto te će voditi izravnu bitku za playoff poziciju. Momčad iz Italije ima samo dvije pobjede u zadnjih devet utakmica te je ova utakmica od velike važnosti te bi pobjeda značila puno, rezultatski i moralno. Ekipa Dejana Radonjića nije puno bolja izgubivši tri od zadnje četiri utakmice s više od 10 razlike. Osim Derricka Williamsa koji daje drugu dimenziju ekipi i daje im šansu za doigravanje, ostatak ekipe jednostavno mora popraviti svoju izvedbu ako žele do doigravanja jer Derrick ne može sam pa čak i s MVP brojkama.

U prvoj utakmici, njemačka momčad došla je do pobjede u Milanu rezultatom 80-78 tako da će Mike James i ekipa sigurno doći po osvetu. Neke upitne odluke Simonea Pianigianija koštale su Milano nekoliko pobjeda te se za sada on čini najvećim problemom talijanske ekipe.
Očekuje nas svakako uzbudljiva utakmica koju možete pratiti u 20:30 na SK1.

Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Za završetak kola ostaje euroligaški klasik između Barcelone i Panathinaikosa. Košarkaši Blaugrane ostvarili su bitnu pobjedu u gostima kod Milana rezultatom 90-85 te su učvrstili svoju sedmu poziciju na tablici uz omjer 10-7. Thomas Heurtel odigrao je vrhunsku utakmicu u Milanu kao i njegov suigrač Kevin Seraphin od kojih se očekuje da nastave raditi takve stvari. Pešićeva momčad polako, ali sigurno osigurava svoje mjesto u doigravanju, a upravo im je Panathinaikos direktan konkurent za doigravanje što ovu utakmicu za obje ekipe čini još važnijom.

Kod gostiju se očekuje debi Seana Kilpatricka koji bi im itekako trebao pomoći u rješavanju nekih problema, a bit će zanimljivo gledati kako će se američki trener suprotstaviti Pešićevoj taktici. Zeleni su odnijeli pobjedu u prvoj utakmici (76-70) tako da se očekuje kvalitetna i napeta utakmica.
Utakmicu možete pratiti u 21:00 na SK3.