Atlanta i New Orleans ostali u igri za doigravanje

Košarka 14. tra 20228:25 > 8:26 0 komentara
AP Photo/John Bazemore

Košarkaši Atlanta Hawksa i New Orleans Pelicansa ostali su u igri za plasman u ovogodišnje doigravanje NBA lige.

Hawksi su na svom parketu svladali Charlotte Hornetse sa 132:103, dok su Pelicansi također kao domaćini nadigrali San Antonio Spurse sa 113:103.

Atlanta i New Orleans ovim su pobjedama osigurali finala ‘play-ina’ koja su na programu u petak, Hawksi će gostovati kod Cleveland Cavaliersa u posljednjoj utakmici turnira Istočne konferencije, a Pelicansi kod Los Angeles Clippersa u zadnjoj utakmici Zapada.

Pobjednici tih utakmica plasirat će se u doigravanje kao osmoplasirani u svojim konferencijama, pa će u prvom krugu doigravanja igrati protiv prvih nositelja, a to su Miami Heat na Istoku, odnosno Phoenix Sunsi na Zapadu.

Susret u Atlanti odlučen je u trećoj četvrtini koju su domaćini dobili sa 42:24 te prednost od 60:52 s poluvremena ‘podebljali’ na nedostižnih 102:76 uoči posljednjih 12 minuta. Hawkse je do pobjed epredvodio Trae Young s 24 poena i 11 asistencija, dok je pod obručima dominirao Clint Capela s 15 ubačaja i 17 skokova. Kod Hornetsa najučinkovitiji su bili LaMelo Ball s 26 poena i Terry Rozier s 21 poenom.

U New Orleansu su domaćini također bili u kontroli rezultata tijekom čitavog dvoboja, tijekom treće četvrtine odvojili su se i na maksimalnih 21 razlike (85:64), no Spursi se nisu predali već su se pet minuta prije kraja primaknuli na samo šest razlike (97:91), no bliže ipak nisu stigli. CJ McCollum ubacio je 32 poena za Pelicanse, Brandon Ingram je dodao 27, a Jonas Valančiunas 22 uz 14 skokova, dok su Devin Vassell s 23 ubačaja te Jakob Peltl s 16 poena i 9 skokova bili najbolji kod Spursa.