Hokej 9. tra 202210:39 > 10:39 0 komentara

Colorado Avalanche je došao do pete uzastopne pobjede savladavši Winnipeg Jetse 5:4, dok je u derbiju Centralne divizije ekipa St. Louisa bila bolja od Minnesote 4:3. Obje utakmice su riješene u produžetku.

Susret Colorada i Winnipega je bio pun preokreta, Avalanche je prvi poveo preko Aube-Kubela, da bi Scheifele i Ehlers preokrenuli. Zatim je Colorado okrenuo golovima Burakovskog, Johnsona i MacKinnona, a Scheifele i Ehlers su opet imali svoj šou u posljednje tri i pol minute za izjednačenje. Ipak gol za trijumf Colorada u produžetku postiže Cale Makar za 5:4 i nove bodove za najbolju NHL ekipu sezone.

Slično je bilo i u St. Louisu gde su Bluesi dobili Minnesotu 4:3. Vodila je Minnesota poslije preokreta 3:1 golovima Fiale, Kaprizova i Middletona. Izjednačili su Justin Faulk i Brayden Schenn u posljednjoj trećini pa se igrao produžetak. U njemu je Robert Thomas pogodio za pobjedu domaćih.

Islandersi su iznenadili Carolinu u gostima i dobili su 2:1. Jean Gabriel Pageau je dao prvi gol za Njujorčane, da bi Vincent Trocheck izjednačio u posljednjoj minuti utakmice. Ipak na 15 sekundi do kraja je Kyle Palmieri ponovo dao gol za pobjedu Islandersa 2:1. Ilja Sorokin je bio sjajan pred mrežom pobjedničke ekipe sa 20 obrana.

Boston je bio bolji od aktualnog branitelja naslova Tampe i to također poslije produžetka 2:1. Jake DeBrusk i Pierre Edouard Bellemare su bili strijelci u drugoj trećini, da bi usprkos velikim naporima golmana Andreja Vasilevskog Tampa primila gol u produžetku. Andrej je imao 35 obrana, ali nije zaustavio udarac Charlieja Coylea za 2:1.

I Florida je dobila sa jedan razlike i to ekipu Buffala. Nije bilo produžetka, ali je gol za 4:3 dao Sam Bennett i to na 37 sekundi do kraja.