VIDEO NHL: Korpisalo izludio Blackhawkse

Hokej 30. sij 202110:03 > 10:04
ch
ch

U jedinom susretu odigranom sinoć u NHL ligi Columbus Blue Jacketsi su na gostovanju pobijedili Chicago Blackhawkse sa 2-1, a junak gostujuće pobjede bio je finski vratar Joonas Karpisalo.

Finski vratar je sakupio 31 obranu izludivši domaće hokejaše. Zanimljivo, večer ranije Columbus je pobijedio Floridu, a u toj utakmici na vratima je bio Elvis Merzlikins sakupivši 33 obrane.

Osjećao sam se dobro. Nisam igrao jučer, što znači da nisam imao teške noge i umornu glavu, stvarno je dobar osjećaj“, rekao je 26-godišnji Finac.

Nismo bili oštri kao što znamo, ali Korpisalo je bio naš najbolji igrač,” dodao je trener Columbusa John Tortorella.

Odličnu predstavu pružio je i Danac Oliver Bjorkstrand koji je upisao pogodak i asistenciju.

Columbus je poveo u devetoj minuti utakmice golom Bjorkstranda, a na 2-0 je povisio Eric Robinson u četvrtoj minuti druge trećine na Bjorkstrandovu asistenciju. Chicago je do kraja utakmice uspio tek ublažiti poraz, a pogodak je postigao Dylan Strome u 31. minuti.

Columbus se trenutačno nalazi na vrhu divizije Central, dok je Chicago na šestom mjestu u istoj skupini.

Utakmice iz najjače hokejaške lige svijeta pratite na Sportklub televiziji.