Hokej 13. pro 202211:28 0 komentara

Jevgenij Malkin je i dalje klasa. Sjajni Rus je golom 35 sekundi prije kraja donio trijumf Pittsburgh Penguinsima u dvoboju protiv Dallasa 2:1 u NHL ligi.

Gosti su u Pennsylvaniji poveli već poslije 19 sekundi pogotkom Hintza, a do kraja prve dionice rezultat je poravnao Joseph.

Uslijedilo je 47 minuta bez pogotka, da bi onda Malkin uzeo stvar u svoje ruke i na asistenciju Rusta i Zuckera donio vrijedan trijumf Pingvinima.

U derbiju susjeda između New York Rangersa i New Jersey Devilsa slavili su domaći u Madison Square Gardenu i to poslije produžetaka 4:3. Susret je riješio mladi Čeh Čitil u trećoj minuti produžetka.

Devilsi su sjajno otvorili dvoboj. Vodili su 2:0 već poslije pet minuta preko Hischiera i Mercera. Kreider je smanjio na 2:1, ali je sredinom trećeg dijela Hughes ponovno odveo Devilse na dva razlike. Ipak Trochcek i Kakko su donijeli produžetak Rangersima u kojem su na kraju slavili.

U ostalim utakmicama postignuti su sljedeći rezultati: Montreal – Calgary 2:1 poslije penala, Ottawa – Anaheim 3:0, Minnesota – Edmonton 2:1, St. Louis – Nashville 1:0 poslije produžetaka.

Gledatelji u Hrvatskoj program regionalnog sportskog kanala Sport Klub mogu pratiti na Telemachu, Total TV-u, Optima Telekomu i preko platforme EON koja je dostupna svim gledateljima.