Hokej 30. sij 202310:05 0 komentara

Prvi put od početka sezone Boston Bruinsi izgubili su tri vezane utakmice. Bolji od trenutno najbolje ekipe u NHL ligi bili su Carolina Hurricanesi, koji su slavili 4:1.

Domaći su poveli posle velike greške gostiju u prvoj trećini, koju je akcijom jedan na jedan iskoristio Aho. U drugoj dionici prednost je duplirao veteran Paul Stastny sa igračem više.

Kada je Jarvis povisio na 3:0 početkom posljednje dionice bilo je jasno da je priča završena. Hall je upisao Boston na semafor, a konačan rezultat na prazan gol postavio je Jordan Staal četiri minute prije kraja.

I drugi domaćin je bio uvjerljiv. Toronto je sjajnom partijom u drugoj trećini razbio Washington 5:1. Gosti iz glavnog grada su poveli preko Backstroma u završnici prve trećine.

Međutim, u drugih 20 minuta uslijedila je serija Maple Leafsa. Pogađali su redom Bunting, Rielly, Nylander i Engvall. Točku na i je stavio Aston – Reese pogotkom u posljednjoj trećini. Iako se nije upisao u strijelce, večer je obilježio Jonn Tavares koji je u svojoj jubilarnoj 1000. utakmici u ligi imao dvije asistencije.