Hokej 11. pro 20229:27 0 komentara

Pet utakmica je odigrano u najboljoj hokejaškoj ligi svijeta u noći između subote i nedelje.

Najneizvjesnije je bilo u susretu Toronto Maple Leafsa i Calgary Flamesa u kojeg je domaćin slavio nakon produžetka rezultatom 5:4.

Povela je ekipa iz Toronta u šestoj minuti prve dionice golom Matthewsa u situaciji sa igračem više, ali su Flamesi golovima Hanifina i Kadrija do isteka 13. minute napravili preokret. U finišu trećine ponovo Maple Leafsi koriste igrača više i preko Nylandera dolaze do izjednačenja.

Izjednačeno je bilo i nakon druge dionice. Poveli su Flamesi preko Lewisa, ali Nylander ponovno pred kraj perioda donosi svojoj ekipi poravnanje.

Početkom treće trećine gosti koriste power play situaciju i uz gol Hanifina dolaze do novog vodstva. Ovoga puta se nije dugo čekalo na odgovor. Ispostavilo se da je gol koji je Torontu donio produžetak na početku sedme minute postigao Bunting.

Huberdeau je isključen u trećoj sekundi produžetka. Bilo je to šesto isključenje za goste, a 40 sekundi kasnije Marner koristi situaciju sa igračem više i donosi Maple Leafsima pobjedu.

U ostalim utakmicama, Los Angeles Kingsi su slavili na gostovanju Montreal Canadiensima 4:2, Pittsburgh Penguinsi su na svom ledu svladali Buffalo Sabrese 3:1, Carolina Hurricanesi su slavili na gostovanju New York Islandersima 3:0, a Minnesota Wild je kao gost pobijedila Vancouver Canuckse 3:0.