Penguinsi u formi: Dobili i sedmu u nizu

Hokej 20. pro 20218:40 > 8:40 0 komentara
AP Photo/Chris O'Meara

Pittsburgh Penguinsi su nastavili s odličnom formom, a nova 'žrtva' su New Jersey Devilsi (3:2).

Penguinsi su poveli u prvoj četvrtini preko Bluegera, a vodstvo je odmah na početku druge trećine udvostručio Heinen. Nešto više od minute bilo je potrebno Devilsima da prepolove prednost gostiju – gol je postigao Kuokkanen.

Sredinom posljednje trećine Matheson je zabio treći gol za Pittsburgh, a manje od dvije minute kasnije Bastian je postavio konačnih 3:2.

Penguinsi su ovom pobjedom zadržali sedmo mjesto Istoka s 39 bodova, dok su Devilsi sada dvanaesti s 25 bodova.

Washington Capitalsi su upisali domaći poraz od Los Angeles Kingsa (2:3).

Iako je sve krenulo idilično za Capitalse koji su vodili 2:0 do 17. minute druge trećine, pobjeda je na kraju pripala Kingsima. Tada je zabio Lizotte, a konačni preokret su u posljednjoj trećini režirali Wolanin i Kempe.

Kingsi su ovom pobjedom skočili na deseto mjesto Zapada s 33 boda, dok su Capitalsi pali na drugo mjesto Istoka sa 43 boda.