Flamesi nezaustavljivi, Canucksima kanadski okršaj

Hokej 13. velj 202210:54 > 10:54
Larry MacDougal/The Canadian Press via AP

Sinoćnji NHL program pružio je jako uzbudljive utakmice.

Vancouver je u kanadskom derbiju bio bolji od Toronta s 3:2. Već nakon šest minuta igre Canucksi su vodili 2:0 golovima Millera i Boesera, ali priča se okrenula u drugoj trećini gdje su Maple Leafsi preko Matthewsa i Kase došli do izjednačenja. No, minutu i pol prije kraja druge trećine Lammiko je svojim golom donio slavlje Vancouveru.

Istim rezultatom slavila je i Minnesota protiv Caroline, ali oni su imali 3:0 sve do sredine treće trećine kada su Hurricanesi samo ublažili poraz preko Svečnikova koji je zabio dva gola.

Calgary je stigao do šeste pobjede zaredom i to protiv NY Islandersa 5:2. Dugo se lomila utakmica, Flamesi su imali 3:2 a onda su Gudbranson i Lindholm zabili za konačnih 5:2. Ovim rezultatom slavio je i Winnipeg u gostima kod Nashvillea.

Ottawa je izgubila na domaćem ledu od Bostona 2:0, Frederic i Lazar su osigurali pobjedu Bruinsima.