Coloradu President Trophy! Čudesan preokret Bluesa

Hokej 14. svi 20218:32 > 9:12
Joe Camporeale-USA TODAY Sports

Colorado Avalanche pobjedom 5:1 protiv Los Angeles Kingsa osvojili su President Trophy, koji se dodjeljuje najboljoj momčadi regularnog dijela sezone.

Kingsi su vodili nakon prve trećine golom Walkera, da bi ih Colorado potopio u drugoj u kojoj su zabili svih pet golova. Jost dva puta, Bellemare, Donskoi i Burakovsky bili su strijelci za domaćine.

Bila je to 35. pobjeda za Colorado kojom su potvrdili prvo mjesto lige ispred Vegas Golden Knightsa koji su završili s istim brojem bodova.

Čudesan preokret izveli su St. Louis Bluesi koji su gubili od Minnesote 3:0 nakon 16 minuta igre da bi u drugoj i trećoj četvrtini natrpali mrežu gostoju za konačnih 7:3. Sturm, Suter i Foligno zabili su za goste, dok su strijelci za Bluese bili Sanford, Schenn (2), Perron (2) i Kyrou (2).