Avalanche u završnici srušio Penguinse

Hokej 3. tra 202210:01 > 10:04 0 komentara

U tri utakmice koje ste u subotu, odnosno rano ujutro u nedjelju mogli pratiti kad je riječ o NHL prvenstvu, pobjede su ostvarili Colorado, Toronto i St. Louis.

Derbi je odigran u Denveru gdje je Colorado svladao Pittsburgh s 3:2. Avalanche je nakon druge trećine vodio s 2:1, strijelci su bili Rantanen i Aube-Kubel dok je pogodak za Penguinse upisao Crosby. Matheson je izjednačio u 16. minuti posljednje dionice, no samo 27 sekundi kasnije pobjedu Coloradu donosi Toews. Avalanche je najbolja momčad lige sa 104 boda.

Luda utakmica odigrana je u Philadelphiji gdje je Toronto slavio sa 6:3. Niti jedan pogodak nije postignut u prvoj trećini, a pravi ‘kaos’ uslijedio je u nastavku utakmice. Druga dionica završila je 2:2, Hayes i Provorov zabili su za Flyerse dok su strijelci za goste bili Simmonds i Liljegren. Provorov je postigao svoj drugi, ali i posljednji pogodak za Philadelphiju dok su veliki posao za Maple Leafse u posljednjoj trećini odradili Matthews, Engvall, Rielly i Tavares.

Konačno, u još jednoj golijadi, St. Louis je slavio u Calgaryju sa 6:4. Šest igrača upisalo se u strijelce u redovima Bluesa (Thomas, O’Reilly, Faulk, Walker, Barbašev, Saad) dok su strijelci za poraženu ekipu bili Ritchie, Gaudreau, Hanifin te Dube.