Kakva večer za Stonea u pobjedi Vegasa!

Hokej 2. ožu 20218:56 > 8:58 0 komentara

Toronto Maple Leafsi i drugu utakmicu u nizu ostavili su Edmonton Oilerse bez gola. Nakon 4:0 prije dva dana, noćas je završilo 3:0.

Toronto je posao riješio već u prvoj trećini kada su pogađali Hyman, Nylander i Rielly.

Uvjerljivi na gostovanju bili su i Vancouver Canucksi koji su s 4:0 slavili kod Winniperg Jetsa. I tu je sve odlučeno već u prvih 20 minuta kada su Schmidt, Miller i Hoglander pogađali mrežu domaćina. Konačnih 4:0 postavio je Petterson.

Uspješan gost bili su i St. Louis Bluesi koji su s 5:4 slavili kod Anaheim Ducksa, kojima nije pomogao ni hat-trick Lundestroma.

Istim rezultatom, ali nakon produžetaka Vegas Golden Knightsi bili su bolji od Minnesota Wilda. Gol odluke nakon dvije minute igre u produžetku zabio je Pacioretty.

Utakmica će se pamtiti po pet asistencija Marka Stonea. Tek je drugi igrač u posljednjih 25 godina s pet asistencija u jednoj utakmici, uz njega uspio je to tek Artemi Panarin 8. prosinca 2017. Samo petorica su kroz povijest imala više, a na vrhu je Wayne Gretzky sa sedam asistencija u jednoj utakmici