Leclercu hat trick pole positiona u Azerbajdžanu

Automoto 28. tra 202317:06 0 komentara
HOCH ZWEI via Guliver Images

Charles Leclerc odvozio je briljantan posljednji krug u kvalifikacijama za VN Azerbajdžana i osigurao treći uzastopni pole position na ovoj stazi pobijedivši vozače Red Bulla Maxa Verstappena i Sergija Pereza.

Verstappen je bio vodeći nakon prvih Q3 pokušaja s identičnim vremenom kao i Leclerc (1:40.445), a Perez je bio treći s 0.118 sekundi zaostatka, donosi MAXf1.net.

Ali Leclerc sjajnim drugim krugom preuzima prvo mjesto s krugom 1:40.203, 0.188 sekundi ispred Verstappena i 0.292 sekundi ispred Pereza.

Sainz je završio četvrti za Ferrari, ali s velikim zaostatkom od osam desetinki za momčadskim kolegom dok je Hamilton bio peti s malo manje od sekundu zaostatka.

Alonso je završio šesti za Aston Martin, što su mu najgore kvalifikacije ove sezone nakon što je na prve tri utrke startao peti, drugi i četvrti.

Norris je bio sedmi najbrži za McLaren koji je s oba vozača izborio Q3, a Stroll je bio osmi u drugom Aston Martinu.

Tsunoda je treću godinu zaredom izborio Q3 u Azerbajdžanu na devetom mjestu ispred Piastrija koji je drugi puta ove sezone nakon Saudijske Arabije uspio proći u posljednji dio kvalifikacija.

Russell je za samo 0.004 sekunde propustio ući u Q3 i prvi puta ove sezone izgubio kvalifikacijski duel od momčadskoga kolege Hamiltona.

Ocon je završio 12. najbrži za Alpine ispred Albona u Williamsu koji se žalio na promet u vidu Sainza kao uzrok neprolaska u Q3, a Bottas je bio 14. za Alfa Romeo ispred Sargeanta u drugom Williamsu.

Zhou je bio 16. najbrži, najbolji od vozača koji su ispali u Q1, samo 0.020 sekundi iza Ocona koji je bio 15. u Q1, a Hulkenberg je bio još desetinku sporiji u Haasu na 17. mjestu.

Magnussen je imao tehničkih problema te nije mogao odvoziti posljednje brze krugove što ga je ostavilo na 18. mjestu ispred Gaslyja i de Vriesa koji su ranije završili svoje nastupe izazvavši dvije crvene zastave.

De Vries je izgubio kontrolu nad svojim bolidom na kočenju i zabio se u zid prednjim desnim krajem što je izazvalo crvenu zastavu 10 minuta i 17 sekundi prije isteka vremena u Q1.

Ali ubrzo je na snagu stupila nova crvena zastava jer se Gasly zabio u zid na izlazu iz trećega zavoja i završio katastrofalan uvodni dan u Azerbajdžanu.