Odermatt pobjednik otvaranja sezone, Zubčić na 12. mjestu

Alpsko skijanje 23. lis 202214:25 > 14:26 0 komentara
Michael Madrid-USA TODAY Sports

Filip Zubčić nije uspio poboljšati svoj plasman nakon prve vožnje velelaloma u Soeldenu.

Švicarac Marco Odermatt, prošlogodišnji osvajač Velikog kristalnog globusa, pobjednik je prvog veleslaloma sezone kojeg su skijaši u nedjelju vozili za Svjetski kup u Soeldenu, dok je hrvatski skijaš Filip Zubčić zauzeo 12. mjesto.

Do 12. mjesta hrvatski je skijaš došao s vremenom 2:06.39 što je sporije 51 stotinku od pobjednika čije je vrijeme 2:04.72. Drugo je mjesto pripalo Slovencu Žanu Kranjecu s vremenom 2:05.48, a treći je bio Norvežanin Henrik Kristoffersen (2:05.69). Prvu je vožnju Zubčić završio na devetom mjestu.

U Soeldenu je nastupio i Samuel Kolega koji je imao visok startni broj (69), ali je ostao bez plasmana u drugu vožnju jer je prvu završio na 63. mjestu. (H)