Nogomet 6. stu 202221:17 > 21:21 0 komentara

Utakmica između Panathinaikosa i Olympiakosa, veliki derbi grčkog nogometa, završila je dramatično, nakon odluke danskog suca da svira jedanaesterac za domaće u sudačkoj nadoknadi, vidjeli smo gužvu, tučnjavu, višeminutnu igru živaca i na kraju gol Slovenca Šporara za 1:1 u 103. minuti.

Prvi gol na utakmici pao je u 84. minuti, za vodstvo Olympiacosa zabio je Biel. No, kasnije je uslijedila drama. U sudačkoj nadoknadi dosuđen je jedanaesterac Panathinaikosu, a siguran izvođač s bijele točke u 103. minuti bio je Andraž Šporar. Slovenac je gol dao i u 77. minuti, ali mu je nakon konzultacije s VAR-om poništen.

Šime Vrsaljko je ostao na klupi Olympiakosa kao i Zvonimir Šarlija na klupi Panathinaikosa.

Ovo je bila prva utakmica sezone u kojoj Panathinaikos nije pobijedio u domaćem prvenstvu – na otvaranju prvenstva upisali su deset pobjeda. Sada su prvi na tablici s 31 bodom, a prvi pratilac im je gradski rival AEK s 24 boda i utakmicom manje. Olympiakos je osvojio 21 bod.

U sljedećem kolu Olympiakos će ugostiti Levadiakos, dok će Panathinaikos igrati protiv Panetolikosa.