Hokej 20. stu 202211:36 > 11:38 0 komentara

Calgary Flames upisali su gostujuću pobjedu protiv Florida Panthersa nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca. U predviđenih 60 minuta bilo je 4:4..

U noći između subote i nedjelje hokejaši Edmonton Oilersa pobijedili su Vegas Golden Knightse 4:3, nakon produžetaka.

Pobjedu momčadi iz Alberte u srazu sa “Golden Knightsima” donio je bivši dvostruki MVP NHL-a Connor McDavid. Pobjednički pogodak postigao je u drugoj minuti nadoknade.

Bio je to 34. poen sezone za McDavida, koji je najefikasniji u cijeloj ligi (16 golova + 18 asistencija), a njegov klupski kolega Leon Draisatl je na drugom mjestu sa 30 poena.

Prethodno su golove za Oilerse postigli Foegele, Draisatl i Hyman, a strijelci za momčad iz Nevade bili su Kolesar i Stone dva puta.

Vegasu je to treći poraz u posljednje četiri utakmice, no Golden Knightsi su i dalje na prvom mjestu Zapada s 29 bodova, dok su Oilersi osvojili 20.

Nastavljaju se veliki problemi Washington Capitalsa koji su doživjeli četvrti poraz u nizu. Momčad u kojoj je glavna zvijezda ruski veteran Alex Ovječkin poražena je na domaćem ledu od aktualnog prvaka Colorado Avalanchea 4:0.

Golove za momčad iz Denvera postigli su Makar, MacKinnon, Cogliano i Lehkonen.

New Jersey Devilsi srušili su Ottawa Senatorse 5:1.

Nakon produžetaka Tampa je slavila protiv Nashvillea 3:2.