Nogomet 6. kol 202319:28 0 komentara

Arsenal je osvajač Community Shielda!

Nogometaši Arsenala, osvojili su prvi trofej sezone u Engleskoj slavljem u dramatičnoj završnici protiv Manchester Cityja.

Dugo je na semaforu stajalo početnih 0:0, sve do 77. minute kada je mladi napadač Cole Palmer krasnim pogotkom doveo City u vodstvo, a činilo se kako će taj gol biti vrijedan pobjede u tijesnoj utakmici.

Međutim tijek događaja promijenila je sudačka nadoknada od čak osam minuta, a ona se odužila sve do 101. minute kada Arsenal dolazi do izjednačenja pogotkom Leandra Trossarda, nakon što je Akanji ‘prevario’ svoga vratara skretanjem smjera lopte u bloku.

Uslijedila je ‘lutrija jedanaesteraca’, a nakon promašaja Kevina De Bruynea i sjajne obrane Aarona Ramsdalea prilikom udarca Rodrija, Arsenal je sa stopostotnom realizacijom slavio u sjajnom susretu na Wembleyju.