Hokej 22. ožu 202310:51 > 10:52 0 komentara

Aleksandar Ovečkin nastavlja ispisivati ​​stranice NHL lige. Sjajni Rus zabio je gol u produžetku poraza Washingtona kod kuće protiv Columbusa rezultatom 6-7 i dostigao 40 golova u sezoni.

Time je 13. put u NHL-u došao do najmanje 40 golova, prestigavši ​​legendarnog Waynea Gretzkog koji je imao 12 takvih sezona.

“Nije važno kakav je rekord. To je rekord. Uživam biti na ledu i trudim se dati sve od sebe“, rekao je Ovečkin.

U samo tri sezone Rus nije stigao do 40 golova, od kojih su dva bila skraćena. Gretzky je, s druge strane, zabio najmanje 40 golova u 12 od svojih 20 sezona prije nego što se umirovio 1999. godine.

No, čini se da ni Ovečkinove dobre igre neće pomoći Washingtonu u doigravanju. Trenutačno imaju 74 boda, pet manje od Floride koja trenutno drži drugu wild card poziciju na Istoku.

U derbiju večeri Carolina je nakon sjajne igre u posljednjoj trećini svladala New York Rangerse 3:2 i prekinula njihov niz od četiri pobjede.

Nakon dvije trećine domaći su golom Motte vodili 1:0. A onda su u trećoj dionici za manje od minute pala tri pogotka. Chatfield je poravnao rezultat, Kakko je ponovno doveo Rangerse u vodstvo, a Noesen je poravnao na 2:2. Gol odluke zabio je Teravainen dvije i pol minute prije kraja.

Islandersi su dobili Maple Leafse 7:2.