(VIDEO) Manchester se plavi: City razbio United

Nogomet 6. ožu 202219:29 > 19:32 0 komentara

Manchester City je na Etihadu u derbiju 28. kola Premier lige s 4:1 dobio Manchester United.

Prvo ime dvoboja bio je belgijski veznjak Kevin De Bruyne koji je postigao dva pogotka u prvom poluvremenu, ptvoga za vodstvo 1:0 u 5. minuti, a drugog za prednost 2:1 u 28. minuti. U međuvremenu je Jadon Sacho u 22. minuti preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora nakratko poravnao na 1:1.

U nastavku je igrao samo City koji je nizao priliku za prilikom, no u strijelce se upisao samo Riyad Mahrez koji je u 68. minuti pogodio za 3:1, da bi početkom sudačke nadoknade postavio konačnih 4:1.

Vodeći City sada ima 69 bodova, drugi je Liverpool sa 63 i utakmicom manje, dok je United ostao peti sa 47 bodova, jednim manje uz odigrane utakmice više od četvrtog Arsenala.